• DE
×

Wyszukaj w serwisie

Udany start młodych krapkowiczan w turnieju karate

W dniu 08.03.2014r w Zawadzkiem odbył się XX Jubileuszowy Turniej Karate „Rada Regentów”. Organizatorem tych zawodów był Klub Karate Nidan z Zawadzkiego. W rywalizacji wzięło udział około 300 zawodników z 22 klubów. Klub Karate-do Shotokan Krapkowice reprezentowało 15 zawodników. To kolejny bardzo udany start naszych podopiecznych, łącznie wywalczyliśmy 15 medali z czego: 4 złote, 2 srebrne, 9 brązowych medali. Skład naszej drużyny: Marta Cieślak, Wiktoria Bauch, Weronika Tomczyk, Weronika Łukaszyńska, Zuzanna Tupko, Julia Wocka, Wojciech Nowak, Aleksander Niklewicz, Jakub Nowak, Rafał Wieczorek, Michał Szostecki, Beniamin Strzelecki, Michał Kowalewicz, Michał Borkowski i Arkadiusz Tupko. Opiekę nad zawodnikami sprawowali: trener Zdzisław Tupko oraz instruktor Izabela Piechota. Rewelacyjny start Michała Kowalewicza, który wywalczył trzy złote medale: kata indywidualne  14 – 15 lat, kumite indywidualne 14 – 15 lat (+70kg) oraz w kata drużynowe chłopców 14-17 lat (wraz z Arkadiuszem Tupko i Michałem Borkowskim). Czwarte złoto zdobył Michał Szostecki w konkurencji kata indywidualne chłopców 12 – 13 lat. Miejsca drugie wywalczyli: Arkadiusz Tupko (kumite indywidualne chłopców 16 – 17 lat (-68kg)), Zuzanna Tupko (kata indywidualne dziewcząt 12 – 13 lat do 7.3 kyu). Miejsca trzecie zajęli: Beniamin Strzelecki (kumite chłopców 14 – 15 lat (-52kg)), Weronika Tomczyk (kumite indywidualne dziewcząt 12 – 13 lat (+50 kg) oraz kata indywidualne 12 – 13 lat od 6.1kyu), Rafał Wieczorek (kata indywidualne chłopców 12 – 13 lat do 7,3 kyu), Julia Wocka (kata indywidualne dziewcząt 14 – 15 lat, Michał Borkowski (kata indywidualne chłopców 16-17 lat) oraz drużyna w składzie: Rafał Wieczorek, Niklewicz Aleksander, Nowak Jakub (kata drużynowe chłopców 10 – 13 lat). Słowa podziękowania pozostałym zawodnikom, którzy przegrali swoje walki repasażowe.   Chciałbym bardzo serdecznie podziękować rodzicom za dowóz naszych zawodników na zawody. Zawody dofinansowane ze środków Gminy Krapkowice.